Bugun...


2 Bakanlığa Naklen Geçiş Kolaylaştı
Aile Bakanlığı ile Gençlik Bakanlığına naklen geçişler kolay olacak

2 Bakanlığa Naklen Geçiş Kolaylaştı

31/12/2017 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan 2018 yılı Bütçe Kanunun İ cetvelinde yer alan düzenleme şu şekildedir

"Kamu Görevlilerine İlişkin Toplam Atama Sayısı Sınırı Açıktan veya nakil suretiyle; 78 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5 inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında öğretim üyeleri hariç olmak üzere boş öğretim elemanı kadrolarına 4.000,190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 7 nci maddesinin birinci fıkrası kapsamında serbest memur kadrolarına 5.000 olmak üzere, yapılabilecek toplam atama sayısı sının 9.000 adettir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukat, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı, mimar ve mühendis unvanlı kadroları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait serbest memur kadrolarına merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatı öğretmen kadrolarına ise Milli Eğitim Bakanlığının örgün ve yaygın eğitim kuramlarında görev yapan öğretmenler arasından nakil suretiyle yapılacak atamalar bu sayı sınırlarına tabi tutulmaz. Ayrıca yükseköğretim kuramlarının boş öğretim elemanı kadrolarına 2017 yılında emeklilik, ölüm, istifa, nakil, eğitimin tamamlanması veya başarısızlık sonucu kuramlarından ayrılan araştırma görevlisi sayısı kadar daha açıktan veya nakil suretiyle atama yapılabilir."

Tüm kamu kurumlarına memur kadrolarının maksimum izin verilen atama sınır sayısı 5000 (beşbin) adet olup, bakanlıklara veya kurumlara dağılımını Devlet Personel Başkanlığı yapmaktadır. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 5000 kadroluk sınırlamanın dışında bırakılmıştır. 

Buna göre; 
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukat, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı, mimar ve mühendis unvanlı kadrolarına naklen alacağı personel bu sınırlamaya tabi değildir.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatı öğretmen kadrolarına Milli Eğitim Bakanlığının örgün ve yaygın eğitim kuramlarında görev yapan öğretmenler arasından yapacağı naklen alımlar bu sınırlamaya tabi değildir.

- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait serbest memur kadrolarına naklen alacağı personel bu sınırlamaya tabi değildir.

Değerlendirme: 
Avukat, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı, mimar ve mühendis unvanlı kadrolar ile öğretmenlerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başvuruları ihtiyaca göre ilgili bakanlık tarafından hemen değerlendirilecektir. 

Tüm memur kadrolarının Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne başvuruları mümkün olup, ilgili bakanlık ve müdürlükler tarafından hemen değerlendirilecektir. 

 

 

Üyelerimize, Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanlarına Duyurulur 
Bu haber 3490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI