MEB Personeli Görevde Yükselme Sınavı Eylül 2014’te Yapılacak
anasayfa ileti?im arama
MEB Personeli Görevde Yükselme Sınavı Eylül 2014’te Yapılacak

Bakanlık personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının 13 Eylül 2014 tarihinde yapılacağı duyuruldu. 2012 Temmuz ayında yapılması gereken ancak bu tarihe kadar yapılmayan

 

MEB Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının 13 Eylül 2014 Cumartesi günü yapılacağı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü web sayfasından duyuruldu.

 

Suçtan Kurtuldular:

Sendikamız Temmuz 2012 yılından buyana bakanlığın görevini yapmadığını ve suç işlediğini bildirerek gerekli hukuki girişimlerde bulunmuştur. Son olarak Ağustos 2013 tarihinde duyurumuzla Bakanlığa Kasım 2013 sonuna  kadar müddet tanımış, personel görevde yükselme sınavı konusunda resmi ve yazılı açıklama yapılmaması durumunda eylem ve hukuki olarak Bakan, İnsan Kaynakları Genel Müdürü ve diğer sorumlular hakkında dava açılıp, görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçu gerekçesi ile dava açılacağı resmi olarak bildirilmiş, ilan edilmiş, duyurulmuştu

(duyuruları görmek için tıklayın -1-, -2-, -3-, -4-, -5-).

 

Bakanlık Verdiğimiz Sürenin Dolmasına 3 Gün Kala Açıkladı

Sendikamızın bakanlığa tanıdığı süre Kasım 2013 sonu itibari ile dolacaktı. Bakanlık bu sürede dolmadan açıklama yapmıştır. Ancak açıklama yeterli ve güvenilir değildir.

 

Açıklama Güvenilir ve Yeterli Değildir

Bakanlığın bu açıklama ile mevcut durumu kurtarma çabasında olduğu kanaati uyanmaktadır. Mevcut Şube Müdürlüğü sınavı sorunları, personelin sürekli beklenti içerisinde olması, sendikamızın baskısı ve diğer çevresel etkiler nedeniyle alel acele bir açıklama yapmış görüntüsü sergilenmektedir.

 

Eğitim Çalışanları Çok Umutlu Olmasın

Bakanlığın 2010 yılında kendi çıkardığı yönetmeliğe bile uymayıp sınavı yapmadığını düşünürsek, üstü kapalı bir ifade ile sınavı 13 Eylül 2014’te yapacağım demesi güvenilir gelmemektedir. Ayrıca Eylül 2014 dönemi eğitim öğretim yılının başladığı dönem olup, hizmetli, memur, şef, teknisyen, tekniker v.b. personelin en yoğun olduğu dönem olması itibari ile de bu işin içinde bir bit yeniğinin olduğunu göstermektedir.

 

 

Sadece Şefliğe Yükselme Sınavı da Olabilir!

Yapılan duyuruda "Şef" ibaresi özellikle konulmuş olup, sınavın memurluktan şefliğe yükselme olarak yapılacağı daha ön planda durmaktadır. Duruma bu haliyle bakıldığında sınavın sadece şefliğe yükselme sınavı olarak açılacağı anlaşılmakta, hizmetlilikten memurluğa/şoför, saymanlık v.b. gibi kadrolarda yükselme sınavının yapılmayacağı düşüncesi ön plana çıkmaktadır.

 

Tencere Tava Sendikalarına Güvenmeyin

Bazı sendikaların 2012 temmuz ayında yapılması gereken sınavla ilgili yaptığı duyurularda; Aralık 2012’de yapılacak, yapılmayınca Haziran 2013’te yapılacak, yapılmayınca Eylül-Ekim 2013’te yapılacak dediklerini ancak hiçbirinin tutmadığını hatırlatarak, her sendikaya güvenmemelerini, sendika marifetiymiş gibi bu duyuruya çok itibar etmemelerini Temmuz sonu, Ağustos 2014 başı gelmeden bu zihniyetteki bu bakanlığa çok güvenilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

 

Yapılabilir mi?

Bakanlık bu sınavı Temmuz 2012’den buyana yapması gerekmektedir. Sınav geç kalmıştır ve duyuruda belirttiği 13 Eylül 2014 tarihinde veya o tarihe yakın zamanlarda sınav yapması mümkündür. Sendikamız peşini şimdiye kadar bırakmadığı gibi bundan sonrada bırakmayacaktır.

  

BAKANLIK DUYURUSUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN  

 

Üyelerimize; Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanlarına Duyurulur

 

 

  

 

 

BİLGEÇ SENDİKASINA ANINDA ONLİNE ÜYE OLABİLİRSİNİZ.

ANINDA/ŞİMDİ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Yorumlar (7)
 • adınneonemivar

  haberinizi okuyunca sanki MEB sizin restinizden! korkmuşta acalelikle böyle bir açıklama yapmış imajı oluşturmuşsunuz! Ama artık çalışanlar bu tür şeyleri yutmuyor aklınızda olsun....daha ciddi gayretler sergilemeniz gerekmektedir...

 • cenk  - tesadüf

  Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir adının çok önemi var arkadaşım.

  BİLGEÇ ağzıyla kuş tutuyor umurunda değil. Kendini koruma, adım at sendikanı bil.

 • mezuniyet

  Sayın Bİlgeç ailesi, itirazları yaparken lütfen halen okuluna devam edenleri düşünerek, Haziran sonrası bir tarihte yapılması şeklinde itiraz ederseniz, ben ve benim gibi birçok arkadaşı memnun edersiniz, nasip olursa haziran ayında yüksek okulu bitireceğiz, MEB'in son haberi ile Eylül ayında yapılmasına sevindik, çünkü MART-NİSAN ayları gibi bir tarih ortalıkta geziyordu ve çok üzülmekteydik, senelerce beklediğimiz sınavı 1 ay ile kaybetmek istemiyoruz. Lütfen bu konuyu dikkate alınız.
  Saygılar.

 • YUSUF

  iyi güzel şeyler yapmaya uğraşıyorsunuz ama ben iki yıllık yüksek okul mezunuyum. sınav yönetmeliğinde 18/4/1999 tarihinde görevde
  bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer şartlara sahip oldukları takdirde dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara tanınmış haklardan yararlanırlar.)denmektedir. Ben 30 HAZİRAN 1999 mezunuyum ve 2,5 ay ile sınava giremiyorum. bununla ilgili bir çalışmanız varmı.

 • AYSUN

  EĞER BU AİLENİN BİRER ÜYESİ İSENİZ GEREKLİ BİLGİLER YADA YOL/YÖNTEMLER ÜYELERİMİZE BİR ŞEKİLDE ULAŞTIRILIR BAĞLANTILAR KURULUR VS.
  YOK BU SENDİKANIN ÜYESİ DEGİLSENİZ, BENCE BU SORGU SUALLERİNİZİ KENDİ SENDİKANIZA SORUN VE ONLARIN NEDEN BU İŞLERLE UĞRAŞMADIKLARINI SORGULAYIN.YA ORDA SİZİN PARANIZLA ÖĞT. EKDERSİ İÇİN KOŞUŞTURMALARINA İZİN YA SİZİ DE ADAM ÜYE YERİNE KOYUP SİZİN SORUNLARINIZLA İLGİLENMELERİNİ SAĞLAYIN YA DA AYRILIN SİZİN İŞİNİZİ ÖZLÜK HAKLARINIZIN MÜCADELESİNİ VEREN BU SENDİKAYA GELİN.

 • Siyasettin ÖZAYDIN  - Yorumlar ve düstur

  Her insan lisandır bilisi kadarda ihsandır mutlaka fakat bu çizileri görmekte insan bir meziyetin tesadüf olmayan sonuudur mutlaka diyoruz.Görevde YÜKSEL-ME cünlesini kuran bir düşüncesizlk sisteminden düşündüren bir yorum ancak görevde YÜKSELİŞ düşüncsini yakalayacak kadar yeterli düşünce sistemi hayat bulmuş kişilik gelişiminde insani meziyet ararız.Hayat Boyu Öğren-me GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OLAN BİR BAKANLIĞIN icraatları ancak genel düşünce yeteği kadar oluşur diyoruz."Düşünmeyen Milletler Zenginliklerinin Üzerinde Fakir Gezerler"s.özaydın,vesselam

 • Anonim

  hayırlara vesıle olur ınsallah tum arkadasların calısması lazım

Yorum yaz
Your Contact Details:
Yorumlar:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate::?::(
:sleep::););)):0
Security
Lütfen resimdeki güvenlik kodunu giriniz.
 

 

Copyright © www.bilgec.org.tr