Bugun...

Yaptıklarımız

BİLGEÇ'İN ÖZ ÇALIŞMALARI İLE KAZANDIĞI KAZANIMLAR : 

 

- Cumhuriyet Tarihinde Hizmetlilere ilk hakkı kazandık. 2010 referandumunda hizmetliler 3 gündelik aldı, almaya devam ediyor. 

 

- Hizmetlilerin direk şef kadrosuna yükselebilmesinin önünü açtık. Yönetmeliğin ilgili maddesinin değiştirilerek hizmetlilerin 4 yıllık veya 2 yıllık üniversite mezunu olmaları durumunda şef kadrosuna atanabilmelerinin yolunu açtık. 

 

- 657 Sayılı Kanun 100. maddesi ile engelli saatlerinin düzenlemesini sağlattırdık. Kanunun değişmesini sağladık, engelli maddesi eklenmesini sağladık. Engelli eğitim çalışanlarının mesai esnekliği hakkını aldık.

 

- Yurt çıkışlı eğitim çalışanlarının mezun oldukları okulların/bölümlerin kadrolarına atanmalarını sağladık. Bu konuda Aile Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlıkla sayısız görüşme ve yazışma yaparak kurduğumuz baskı ve talep ile yurt çıkışlı eğitim çalışanların en büyük hakkını kazandık. Bu konuda çok sendika biz yaptık desede hiçbiri yazılı belge sunamaz. Bu BİLGEÇ başarısıdır. 

 

 

Engelli Eğitim Çalışanlarının il içi ve il dışı tayinlerinde kolaylık getirilmesini sağladık. İl içi ve il dışı tayinlerde istek en önemli şart olurken, isteği dışında atanan engelli eğitim çalışanların haklarının çiğnendiğini kanıtlayıp, davalar kazanıp, atamaları iptal ettik 

 

- Sendika yöneticileri ve temsilcileri ile sendika görevlilerinin yerlerinin isteği dışında değiştirilemeyeceği konusunda davalar kazandık. İadeler sağladık. 

 

- Engelli eğitim çalışanlarının kışın ve yazın hava şartlarına göre mesai saatlerinin düzenlenmesi için bakanlıktan emir çıkarttık, kışın evlerine rahat gitmelerinin önünü açtık 

 

- İl içi veya il dışı tayinlerde yolluk alamayanların yolluklarının harcırah kanununa göre verilmesini sağlattık 

 

- Görevde yükselme sınavının düzenli yapılması ile ilgili yönetmelik çıkarttırdık. 2010 yılında yatığımız bu başarı ile görevde yükselmeler her 2 yılda bir yapılması yönünde yönetmelik çıkartılmıştır. Bu yönetmelik daha sonra değişmiştir. Yönetmeliği öğretmen sendikalarının değiştirmek istediğini bizzat gördük. Kazandığımız hakkı öğretmen sendikaları kaybettirmiştir. 

 

- Şef eğitim çalışanlarının görev tanımlamalarını içeren yönetmelik yayınlattık, şeflerin yönetici olduğunu resmi olarak kanıtladık. (şeflerin yönetici olmasını kaldıramayan öğretmen sendikaları bunu 2 gün sonra bakanlığa kaldırtmıştır) 

 

- Daha birçok önemli konu... 

 

..... devamı geliyor. HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI