Bugun...


Sınav Görevleri Düzeltilmeli
MTSK ve diğer sınav görev ve görevlendirmelerindeki adaletsizlik son bulmalıdır

Sınav Görevleri Düzeltilmeli

Memur ve Hizmetli eğitim çalışanları için en büyük adaletsizliklerden biri olan sınav görevleri ve görevlendirmelerinin bir program ve adalet anlayışı içerisinde yapılması gerektiği öteden beri gelen konulardan biridir. 

 

Sendikamızca konu MEB'e ve 81 il valiliğine yazı yazılarak başta MTSK sınavları olmak üzere sınav görevlendirmelerinin adaletli, planlı ve programlı şekilde yapılması istenmiştir. 

 

İl ve İlçe MEM'lerde kurulu bulunan özel eğitim ve öğretim kurumları bölümlerinde çalışan tüm memur, hizmetli ve şefler her sınav ve görevden faydalanırken aynı Milli Eğitimdeki eğitim çalışanları bundan sıraya konularak faydalanmaktadır. İlgili bölümün personelinin işi olan iş ile ilgili ayrımcılıkla karşılaşması adil değildir. İlgili bölümün şefinden, şube müdürüne, memurundan hizmetlisine tüm görevlendirmelerden aynı kurumdaki hatta ilçe sınırlarındaki okul ve kurumların personelide dahil sıra sistemi ile görevlendirilmelidir. Bölüm personeli görevlendirmesi bu personl bu işi yapıyor mantı ile değil, her personel kendi işini yapıyor mantığı ile yapılması esas alınmalıdır. 

 

Sadece öğretmenlere verilen gözetmen ve salon başkanı konusunda sadece öğretmenlere değil, ön lisans ve üstü mezunları arasından kadrosuna bakılmaksızın tüm kadrolara verilmelidir. Seçimlerde Sandık Kurulu Başkanlığı yapan, ilçede A sınıfı kadroda idarecilik yapan Şeflerin, öğretmenle ayn düzeyde eğitim almış olan hizmetli ve memurun gözetmen veya salon başkanı olmasında nasıl bir sakınca vardır çözmek mümkün değildir. 

 

Sendikamızca konu ve konular gündeme alınmış olup, MTSK, Açık Öğretimve diğer sınav ve görevlendirmelerin adaletli şekilde yapılması için sendikamızca gerekli tüm çalışmalar yapılacak, gerekli olması durumunda konu hukuki boyuta taşınacaktır. 

 

Üyelerimize, Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanlarına Duyrulur 

 
Bu haber 2217 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI