Bugun...


Yurt Çıkışlı Memurların Uyumlarına Uyun
Yurt Çıkışlı yeni göreve başlayan veya görevde olan memurların uyum sorunlarını giderin

Yurt Çıkışlı Memurların Uyumlarına Uyun

Bilindiği üzere yurt çıkışlı eğitim çalışanları Milli Eğitim, Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Üniversitelere 657 SK 4/A kapsamında göreve alınmaktadırlar. 

 

Bu memurların yetiştikleri ortam ile görev yaptıkları ortamın birbirine farklı olması, yurt ortamında birarada büyüme ve yaşam şartlarının farklı olması nedeniyle okul ve kurumlarda idareci ve diğer personel ile iletişim sorunları yaşandığı sendikamızca tespit edilmiştir. 

 

Genel olarak büyük sorunların okul müdürü ve müdür yardımcıları ile yaşandığı tespit edilmiş olup, okul müdürlerinin ve müdür yardımcılarının bu konuda hizmetiçi eğitim ile uyum eğitimi ve bu çalışanlarla iletişim kurma semineri v.b. eğitim almaları gerektiği sendikamızca tespit edilmiştir. 

 

Ayrıca bu şekilde göreve başlayan personele de uyum eğitimi verilmesi gerektiği sendikamızca tespit edilmiş olup, ilgili kurumların adım atması gerektiği konusunda iş koluna bağlı kurumlara talep yazısı sendikamızca yazılmıştır. 

 

Üyelerimize, Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanlarına Duyurulur 
Bu haber 880 defa okunmuştur.

YORUMLAR
4 Yorum

AHMET
21-02-2018 10:48:00

yazıyı paylaşırmısınız sayın yetkili bu konuyu bakanlığa dile getiren ve yazışmasını yapan başka bir sendika bildiğim kadarıyla

AHMET
19-02-2018 13:37:00

yurt çocukları için örnek dilekçe hazırlayın sayın yetkili

AHMET
19-02-2018 13:31:00

Sayın sendika yetkilisi yazmış olduğunuz yazıyı görebilirmiyiz bu yazı başka bir sendikaya ait o sendikanın yazdığını bizzat biliyorum yazısınıda bizzat gördüm?

AHMET
24-01-2018 21:52:00

Sayın Sendika yetkilisi yazmış oldugunuz yazıyı görebilirmiyim. Teşekkürler

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI